Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problemy z prędkościomierzem i licznikiem przebiegu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problemy z prędkościomierzem i licznikiem przebiegu

    Zamieszczone przez chania
    Witam...

    Pewnie już niedługo będę szczęśliwą posiadaczką Octavki i dlatego postanowiłan się trochę tu rozejrzeć :wink:
    Coś o sobie? To może dopiero po zakupie, jak już będę miała pełne prawo wstąpić do klubu...

    Pozdrawiam.

    Serdecznie witamy i do Siego Roku!!!!
    L&K

  • #2
    Problemy z prędkościomierzem i licznikiem przebiegu

    Dzis znow moja Octavia mnie zasmucila

    Mozliwe, ze jest to jakis typowy problem, ale najpierw opisze. Chodzi o licznik, a wlasciwie wskazowke predkosciomierza i obrotomierza oraz elektroniczny licznik przejechanych kilomertow (ten po prawej stronie - wskaznik przebiegu pojazdu).

    A mianowicie, gdy auto stoi na mrozie to po odpaleniu nie ma zadnej cyfry na wyswietlaczu wskazania przebiegu auta, ale za to wskazowki przedkosciomierza i obrotomierza dzialaja idealnie.

    Natomiast gdy autko/licznik sie rozgrzeje, pokazuja sie wszystkie cyferki przebiegu, natomiast wskazowki przedkosciomierza i obrotomierza ida w gore skokowo, tzn. przyspieszam stoi i nagle skok w gore, i tak znow chwila stoi i znow skok w góre. I tak jest z obiema wskazowkami: obroty i predkosc.

    Dodam, ze opadaja plynnie.

    Czy ktos mial podobny problem?? Czy nalezy wymienic licznik, czy sa moze jakies typowe usterki, ktore mozna samemu usunac??

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Radek

    Komentarz


    • #3
      Może gdzieś jest tzw. "zimny lut" i stąd problemy :roll:
      Kiedyś miałem inną akcję z "szafą" typu Archiwum-X - pewnego dnia zniknął sobie termometr :shock: Wszystkie inne wskazania MFA działały bez problemu ale nie było nigdzie wskazań temperatury :cry: Pomogło odpięcie aqmulatora i samo się naprawiło :wink:
      Piotruś
      AGR(RIP) + ALH

      Komentarz


      • #4
        U mnie odpiecie akumulatora nie pomoglo a byl odlaczony na cala noc.
        Pozdrawiam
        Radek

        Komentarz


        • #5
          Ile lat, jesli mozna, ma ta Twoja Octa. Mi to wyglada na zasniedziele styki(lub nie docisniete dobrze) w jakies kostce, dlatego cos szwankuje.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Maicroft
            Ile lat, jesli mozna, ma ta Twoja Octa. Mi to wyglada na zasniedziele styki(lub nie docisniete dobrze) w jakies kostce, dlatego cos szwankuje.
            Poczatek roku 2000 czyli 4 lata. Gdzie moge szukac tych stykow, bo faktycznie jak sie naciska licznik od przodu to od czasu do czasu pojawiaja sie cyferki, ale to skakanie wskazowek nie ustepuje, choc ono pojawia sie jak tylko auto sie mocno rozgrzeje
            Pozdrawiam
            Radek

            Komentarz


            • #7
              I wskazowki i komp jest na konektorach. Trzeba by bylo wyjac licznik poczyscic styki i zalozyc powinno to pomoc. Nie wiem dokladnie jak wyglada sprawa wyjmowania, bo nigdy nie wyjmowalem tego w Octavii.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Maicroft
                I wskazowki i komp jest na konektorach. Trzeba by bylo wyjac licznik poczyscic styki i zalozyc powinno to pomoc. Nie wiem dokladnie jak wyglada sprawa wyjmowania, bo nigdy nie wyjmowalem tego w Octavii.
                Chyba w weekedn bede sie bawil w rozbieranie licznika, ale na razie nie wiem czy czas mi pozwoli i czy dam rade
                Pozdrawiam
                Radek

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X